LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon son dönemlerde oldukça yaygın bir uygulama olarak anılıyor. Peki, nedir bu lazer epilasyon? Nasıl yapılır? Lazer epilasyon cilde zarar verir mi? İşte uygulamayı yaptırmak isteyenler için bilmeleri gereken her şey…

 

Lazer epilasyon tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın bir güzellik uygulaması. Ancak bu kadar yaygın olmasına rağmen hala hakkında yeterince bilgi sahibi değiliz.Lazer epilasyon nedir? Nasıl yapılır? Cilde zarar verir mi? Ne kadar zamanda yapılır? Lazer epilasyon yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların cevapları için derlediğimiz haberimizi okumadan lazer epilasyon yaptırmayın.

 

Lazer epilasyon nedir?
En kısa anlatımı ile vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanız için kalıcı bir yol sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Güzellik ve estetik merkezlerde yapılan bu uygulamada kıl kökleri lazer ışığı ile yakılması ve işlem sonunda bir daha çıkmaması hedeflenir.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?
Lazer epilasyona gelişimini tamamlamış herkes gidebilir. Çeşitli cinsleri olan lazer makinelerinden en yaygın olanı Alexandrite ve Diode lazerdir.

Alexandrite: Uygulanacak bölge için cildin altındaki kıl köklerine etki ederek tüylerin uzamasını engeller.

Diode: Hemen hemen aynı mantık ile çalışsa da uzun dalga boyu lazer enerjisi kullandığı için koyu cilt rengine sahip olanlar için daha avantajlıdır. Uygulamalar 4 ile 9 seansa bölünerek yapılır. Daha kalıcı bir sonuç isteyenler seansları tamamlamalıdır. Ancak hiçbir zaman %100 bir sonuç vermez. En iyi sonuç %90’dır.

Lazer epilasyon hangi cilt tipine uygulanabilir?
Genel olarak tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Ancak koyu renk cilde sahip olanlar lazer konusunda daha az şansa sahiplerdir. Koyu renk cilt lazer ışığını absorbe ederek etkiyi azaltır. Açık renk cilde sahip olanlar ise son derece iyi sonuçlar alırlar. Bu nedenle lazer epilasyon uygulaması yapan merkezlerde cilt rengini açan kremler önerilmektedir.

Lazer epilasyon ne zaman yapılmalıdır?
Uzmanlar genellikle kışın uygun görürler. Bunun iki sebebi vardır. Öncelikle epilasyon bölgesinin güneşten etkilenmemiş (Yanma, bronzlaşma) olması lazım ve uygulama sonrası yine direk güneşe maruz kalmaması lazım. Aksi halde ciltte kalıcı lekeler görülebilir. İkinci neden ise uygulama sonrası bölgenin bir gün boyunca ıslanmaması, terlememesi gerekmektedir. Lazer epilasyon için en uygun zaman

Lazer epilasyon acı veriri mi?
Lazer ışığı kıl köklerini yakarken derinize de ısı verir. Bu durumda özellikle genital bölgede acı oluşmaktadır. Bunun için uygulamaya girmeden önce kullanabileceğiniz uyuşturucu (lokal anestezi etkisi yaratan) kremler bulunmaktadır. Bunları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamayı yapacak kişinin uzmanlığından da emin olmalısınız. Yeterli bilgiye sahip olmayan biri cildinizde ciddi yanıklara neden olabilir. Bunun dışında bir zararı yoktur.

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?
Lazer epilasyon 12 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Bu uygulamaların FDA onayı almış cihazlarla yapılması önemlidir. Lazer epilasyonda sonuç alma seans sayısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak 1. Seans ve aralıkları vücut bölgesinde 2 ayda bir 4 -6 seans, yüz bölgesinde ayda bir 6 -12 seans olmak üzere değişir. Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili epilasyon için cilt rengi, kıl rengi kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır.

Kimlere lazer epilasyon uygulanmaz?
Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi hastalarında önerilmiyor. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzmana danışın.

Lazer epilasyonda dikkat edilecek unsurlar!
Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın. Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin. 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın. Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz. Uygulamadan sonra 48 saat bölgeyi tıraş etmeyin. Bölgede kabuklanma olursa el sürmeyin. Ağda tüy dökücü kremler kullanmayın. Bölgeye nazik davranın ve kaşımayın. Keseleme gibi tahriş edici işlemlere maruz bırakmayın. Ateş ya da iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan kişiyi arayın. Yüz epilasyonları sonrasında 24 saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayın. 1-2 aylık aralıklarla ortalama 6-8 seans arasında, yüzde ise 10-12 seans arasında sonuç veren lazer epilasyon, alanın genişliğine bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan birkaç saate kadar çıkabiliyor. Yeni cihazlarla bu süre 30 dakikaya kadar inebiliyor. Uygulama sonrasında 2-3 günde içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlıyor Lazer epilasyonun uzman hekimler kontrolünde yapılması önemli. Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak, doğru cihaz ve enerji tespit edilmesi gerekiyor.

" SAĞLIKLI - BİLİMSEL - TEKNOLOJİK - HİJYENİK "

Cilt Bakım

Cilt Bakım

Vücut Bakım

Vücut Bakım

Zayıflama

Zayıflama

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

 

 

 

Cilt Bakim 2 Seans / 150,00 TL KAMPANYASINA KATILIN

Yoğun talep nedeni ile kampanya 27.1.2022 tarihine kadar uzatılmıştır

Kişisel Bilgileriniz


 

Doğrulama Kodu
       2039        

 


Çalışma Saatleri

Hergün

10:00 - 21:30
 

Bizimle Çalışın

Sertifikalı ve deneyimli güzellik uzmanları ihtiyacımız vardır.

Düşünceleriniz

Biz epilasyon konusunda iddialıyız, lütfen deneyimlerinizi paylaşınız.
 

Neden Ege Vela

İzmir'in en ileri teknoloji cihazları ile sertifikalı, hijyenik sağlıklı koşullarda epilasyon keyfi.

Türk Web Ajans